Вратарят на ЦСКА хвана ъгъла, но ударът на Кямил бе твърде добър, за да бъде отразен от Давидов.

„Етър 1924” започна по-най добрия начин участието си в Елитната юношеска група до 19 г., след като победи ЦСКА с 3:1. Младите „боляри”  не се стреснаха от името на съперника, играха сърцато и със самочувствие и се представиха много по-добре от софиянци. Около 800 души на „Ивайло” бяха изненадани приятно, тъй като едва ли някой е очаквал подобен развой.

Още във 2-ата минута етърци създадоха добро положение за гол, но ударът от воле на Мартин Иванов мина над гредата. В 10-ата Кристиян Иванов проби хубаво през центъра и шутира от границата на пеналта, но вратарят на гостите Христо Давидов улови. Малко след това Мартин изведе с отличен пас Александър Апостолов, който обаче от няколко метра не успя да нацели добре топката и пропусна да открие резултата.

Половин час след началото на срещата при любопитна ситуация в пеналта на ЦСКА се стигна до дузпа. Падналият на земята Иван Велев прибра топката с ръка към себе си, за да не я загуби, и реферът Станислав Груев не се поколеба да посочи бялата точка. Бившият състезател на софийския тим Джихат Кямил изпълни дузпата и вкара в левия ъгъл, но Груев нареди повторно изпълнение. Кямил не трепна, смени ъгъла и този път стреля неспасяемо вдясно.

Осем минути по-късно ЦСКА успя да изравни при първата си сносна атака в срещата. След центриране отдясно навлизащият на скорост в наказателното поле Владимир Бахъров бе оставен непокрит и с глава би точно покрай Карканджиу.

По-малко от две минути обаче бяха нужни на домакините, за да поведат отново. Направилият страхотен мач Кямил пусна идеален пас през центъра на отбраната и излезлият сам срещу вратаря Александър Апостолов хладнокръвно реализира – 2:1.

През второто полувреме ситуацията на терена не бе по-различна, като интересните действия отново бяха дело предимно на футболистите във виолетово. Те се защитаваха стабилно, но също така атакуваха често и не оставяха дефанзивните играчи на противника да си починат за по-дълго време.

Николаев от фаул, Кристиян Иванов, Кямил, Мартин Иванов и Солак обстрелваха вратата на ЦСКА в различни периоди от полувремето. От другата страна Ивайло Петров и пак Кямил се намесиха решаващо в две критични ситуации. В 83-ата минута Карканджиу се справи отлично при удар от фаул от по-малко от 20 метра и спаси сигурен гол.

Четири минути преди края след лошо отиграване на защитник на ЦСКА топката попадна в Апостолов, който отново преодоля майсторски Давидов и оформи крайния резултат.

Следващият мач на „виолетовите” е на 9 август, когато гостуват на „Любимец”.

„Етър 1924”: М. Карканджиу, Б. Гецов, Х. Мустафов, Ив. Петров, Ант. Симеонов, Т. Антонов, М. Иванов, Дж. Кямил, Кр. Иванов, Н. Николаев, Ал. Апостолов (Св. Йорданов, Ирх. Солак, Кр. Костадинов, Бл. Ангелов).

Всички резултати от мачовете в групата можете да видите ТУК.