Племенникът на Илиян Киряков - Иван (в средата), направи добър мач за "Болярско село".

Колоритни личности, много нерви и 20 гола видяха зрителите, присъствали на срещите от третия ден на зимния турнир. Непобеден до момента ММА боец изпробва футболните си умения в един от мачовете, а друг бе прекъснат поради тупаник между играчите.

„Удар“ (Бяла черква) – „Ивайло“ 3:2

Великотърновският “Ивайло” не успя да измъкне нищо от двубоя с “Удар”, въпреки че е събрал в състава си немалко известни имена. Станислав Недков – Стъки, който мачка наред в свободните боеве, игра заедно с братята Валентин и Атанас Димитрови, д-р Точков и др. Това обаче въобще не смути тима от Бяла черква, който в 12-та минута вече водеше с 3:0 след две попадения на Иван Златков и едно на Мирослав Тотев. През втората част “Ивайло” понатисна и успя да върне две попадения, но второто дойде твърде късно и нямаше време за обрат. Първо Валентин Точков намали, а Пламен Димиев направи 2:3, като секунди преди това изтърва дузпа.

„Жълтата подводница“ – „Сико“ 0:3

Безспорно най-интересният мач до момента в турнира бе този между великотърновските “Жълтата подводница” и “Сико”. Срещата предложи динамична и равностойна игра, майсторски отигравания, твърди влизания и бой в края. В “Жълтата подводница” личат имената на  настоящи футболисти от школата на “Етър” като Йордан Димитров, Ивелин Момчилов, Танер Халилов… В състава на миналогодишния финалист “Сико”  пък са голмайсторът от 2009 г. Петър Андреев, Георги Каравасилев – Фешъна и др.

Двата отбора направиха изключително интересно полувреме, което обаче завърши без голове. Вратарите се справиха чудесно, въпреки че се налагаше често да се намесват, и не позволиха на никой да открие резултата. Много нерви и екшън имаше след почивката. В 22-ата минута Петър Андреев откри за “Сико”, след като спря топката на гърди и от въздуха я заби в мрежата. Атаките към двете врати продължиха, играта се изнерви и в края титулярите и резервите на двата отбора се счепкаха на терена, за радост без да си нанесат сериозни удари. Мачът бе прекъснат за близо две минути, а “Сико” си осигури победата с по едно попадение секунди преди и след боя. Първо се разписа Ивелин Младенов, а след подновяването на играта това стори и Георги Каравасилев.

„Болярско село“ – „Промил“ 7:0

Отборът на “Болярско село” (Арбанаси) не остави съмнение в превъзходството си над “Промил” (Велико Търново) и отнесе противника си със 7:0. Дончо Пенов откри резултата в 7-та минута, като топката рикошира след удара му и излъга фатално вратаря на “Промил”. В края на полувремето Димитър Байчев отбеляза за 2:0, но головото шоу тепърва предстоеше. Ивайло Иванов направи резултата класически, а 15-годишният Ивайло Тодоров отблизо не сгреши за 4:0. Баща му Тихомир Тодоров също се разписа, вкарвайки последното попадение в срещата. Играчът на “ЦеСеКа” (Лесичери) и племенник на Илиян Киряков – Иван Киряков, наниза петия гол, а Димитър Байчев не пропусна да вкара и през втората част. В състава на “Промил” бе записана доскорошната футболистка на “Болярки” Моника Кирвикова, но тя не влезе в игра.

„Лас Вегас“ (Лясковец) – „Валда“ 2:3

В последната среща единственият отбор от Лясковец в турнира допусна да бъде победен, след като водеше на почивката. Валентин Койнаков наниза набързо два гола в 7-та и 8-та минута и лясковчани явно помислиха, че са си свършили работата. Красимир Тодоров върна едно попадение до почивката, а две минути след нея “Валда” вече водеше в резултата. В началото и края на 22-та минута Георги Иванов отбеляза две хубави попадения и поведе великотърновци към трите точки. Двата гола веднага след почивката стъписаха играчите на “Лас Вегас” и до края те не успяха да направят нищо, освен да си тръгнат с минимална загуба.

Мачовете за утре, както и цялата програма на турнира и класирането в групите, можете да видите тук.