„Етър” загуби с 1:0 гостуването си на „Нефтохимик”, което всъщност бе на неутрален терен, тъй като мачът се игра в Несебър. „Виолетовите” могат да се сърдят само на себе си, тъй като бяха победени от съперник, който изобщо не впечатли и не ги превъзхождаше с нищо. Единствената промяна в стартовия състав от предишния мач бе отсъствието на Станкев, на чието място започна Караиванов.

Още в 3-ата минута дойде и първото чисто положение за етърци – Джихат Кямил напредна отляво и центрира към намиращия се напълно непокрит пред вратата Александър Русков, който обаче би край гредата. Домакините грешаха много в защита, което даде страхотни шансове на „виолетовите” до почивката, но те така и не успяха да се възползват. В 7-ата минута Генов центрира от корнер, вратарят Христов увисна под топката, последва удар и добавка, но миг преди кълбото да влезе в мрежата прозвуча сигнал от рефера за фаул неизвестно срещу кого в нападение.

В 18-ата минута отново Генов изведе Русков, който финтира вратаря и вместо да вкара, потърси отново Генов, чийто удар с глава не можа да уцели празната врата. В 22-ата минута дойде ред и на защитата на „Етър” да сгреши, но домакините бяха безпощадни – бързата контра отляво завърши с пас към Петър Колев пред вратата, който засече топката за 1:0. Ситуацията на терена се промени и бургазлии се втурнаха напред. Цанков изчисти топката пред вратата си, а в 32-ата минута Георги Калоянов напредна отдясно и стреля от малък ъгъл, но вратарят отново улови. Минута преди почивката „Етър” пропусна нов златен шанс за гол – Русков и Димитров излязоха съвсем сами срещу вратаря, но Русков предпочете да стреля вместо да подаде на абсолютно непокрития Ивайло Димитров.

Нищо хубаво не може да се каже за играта на етърци след почивката. Домакините натиснаха, а защитниците на „Етър” без изключение бяха под нивото си и допускаха елементарни грешки. Разочароваха и халфовата линия, и атаката. Единствен на ниво бе вратарят Цветомир Цанков, който в 63-ата минута пресече опасно центриране на Николай Костов, а пет минути по-късно предотврати чист гол. Отново бързият Костов изведе Стойко Сакалиев, който стреля без забавяне, но Цанков направи страхотно спасяване и извади в корнер. По-късно вратарят пресече и остро центриране на Стамен Ангелов. Пет минути преди края Юри Иванов стреля от фаул опасно до гредата, а в 88-ата минута домакините нацелиха и десния стълб. Едва в заключителните минути етърци тръгнаха напред. Чак в даденото от рефера триминутно продължение Мариян Генов след двойно подаване излезе сам срещу вратаря и останаха съмнения за дузпа, след като бе съборен в пеналта, но реферът предпочете да спести наказателния удар. В следващата атака пък Гайдаров изсипа топката под напречната греда, но Христов я извади в корнер. Това бе и всичко в този мач, в който етърци загубиха от не толкова добър противник, защото процентът им на грешки бе далеч по-голям…

„Нефтохимик” – „Етър” 1:0

Голмайстор: 1:0 Колев (22)

„Етър“: Цанков, Гайдаров, Костадинов, Русев, Кямил, Апостолов, Лапантов, Караиванов (75 Райнов), Генов, Димитров (63 Гюров), Русков (46 Джайеоба)

Мненията след мача

Димитър Стойчев – треньор на „Нефтохимик”:

„Доволен съм, с изключение на представянето ни в началото. Започнахме сковано и припряно, но после създадохме положения и логично спечелихме. Победата е важна за самочувствието на отбора.”

Георги Тодоров – треньор на „Етър”:

„Няма как да бъда доволен. Допуснахме страшно много грешки, просто се чудех по време на мача кого по-напред да сменя. Липсваше ни борбеност, липсваше ни желание, с такава игра и такива пропуски точки на чужд терен не се печелят!“