rglpfnc9a622m5fcor91vr5mg6_1512230244

сн. shum.bg

Шампионките от „Етър-64” спряха серията от поредни победи, като направиха реми 22:22 при трудното си гостуване на „Шумен-98”. Великотърновки измъкнаха точката буквално в последните секунди, но след края на мача стана ясно, че основният им конкурент „Бъки” е направил изненадващо реми 27:27 у дома с „Поморие”, след като е водил с 18:11 до почивката. Така статуквото на върха в женската „А” хандбална група се запази.

Двата отбора направиха в Шумен много здрав и интересен мач. Началото бе за етърки, които дръпнаха с 1:4. Домакините от Шумен обаче бързо успяха да изравнят и да поведат с 5:4. До 20-тата минута играта вървеше гол за гол и резултатът премина през няколко равенства. Шуменки успяха да поведат с две попадения, като задържаха този аванс до края на полувремето и на почивката двата отбора се оттеглиха при 13:11 за домакините.

Йонка Генчева започна мача с Д. Николова, Д. Петрова, Д. Иванова, А. Симеонова, С. Богданова и Кр. Караманлиева, като по-късно на мястото на Симеонова пусна М. Йорданова.

В началото на втората част тимът на „Шумен“ поведе с 16:12. Последвваха нови силни минути за „виолетовите”, които с три поредни гола намалиха до 16:15. В 52-ата минута „Етър-64” изравни за 18:18 и после мачът тръгна гол за гол. Три пъти великотърновки повеждаха, но „Шумен-98” изравняваше. Драматична бе последната минута, в която домакините поведоха с 22:21 с гол на Кристина Сабо, но 30 секунди преди края Деница Иванова изравни за 22:22 и в оставащото време успя да съхрани точката.

Най-резултатна за етърки със 7 гола бе Кристияна Караманлиева, която направи силен мач. С 6 попадения е Данислава Петрова.

„Етър-64″: Десислава Николова, Данислава Петрова 6, Соня Богданова 4, Деница Иванова 2, Ангелина Симеонова 1, Кристияна Караманлиева 7, Петя Кръстева (Мария Йорданова 2).