IMG_8948
“Етър” най-после се върна победния път, като отново обърна с 2:1 “Славия” и прекъсна серията от три поредни загуби. Куриозното е, че гостите вкараха и трите гола в мача, което обаче не подценява борбената игра на “виолетовите” и заслужения им успех.

Първата интересна ситуация в срещата дойде още в 4-ата минута, когато домакините направиха добра атака. Веселин Минев даде отличен пас към Ерик Почански, който веднага центрира към Бадара, той стреля в близкия ъгъл, но вратарят изби топката в ъглов удар. Хубав плътен изстрел на Никола Колев в 9-ата минута премина над гредата. Етърци отново обаче пуснаха гол от статично положение при една от малкото опасности за гостите. В 13-ата минута Иван Минчев центрира от корнер, а най-съобразителен се оказа Калоян Кръстев, който с глава прати топката в мрежата на Христо Иванов – 0:1.

В 20-ата минута Ерик Почански открадна топката и нахлу отляво, като реши да завърши атаката сам, но ударът му бе блокиран от защитник. В последните минути на първата част “Славия” отново погледна по-сериозно към вратата на “Етър”, но стигна само до далечен силен изстрел на Омар Абуд, който вратарят Иванов първо изпусна, но после улови топката.

Малко преди края Веселин Минев се контузи и бе заменен принудително, като на негово място влезе Иван Стоянов. Това принуди Станислав Генчев да смени схемата от 3-5-2 на 4-3-3. “Етър” бе по-активният отбор след почивката. Далечен удар на Георги Сърмов в 49-ата минута излезе в аут, а малко след това Иван Стоянов навлезе опасно отдясно и стреля силно по диагонала, но топката мина до гредата. После Бадара и Стоянов комбинираха в наказателното поле, вторият шутира, но отново неточно.

Логичното се случи в 58-ата минута, когато Почански намери отляво Иван Стоянов, който технично стреля, кълбото се отклони в крака на Омар Абуд и топката влезе в мрежата за 1:1. Малко след това за контузия и Сърмов бе сменен принудително. Съдийството в тези минути пак изнерви домакините, които имаха претенции за дузпа и някои обратни отсъждания. Прехвърлящ удар на Димо Атанасов в 62-ата минута мина до гредата, а удар на Яни Пехливанов бе спасен от вратаря.

“Белите” имаха възможност в 70-ата минута, когато голмайсторът Кръстев се откъсна сам срещу вратаря, но ударът му мина до гредата. В 76-ата минута падна втори автогол, който изведе “Етър” напред в резултата. Силно игралият Чавдар Ивайлов центрира от корнер, а вратарят Антонис Стергиакис сам изби топката в мрежата си – 2:1. Веднага след това “Славия” по чудо не изравни, като последователни удари на Стефан Велев и резервата Мба нацелиха гредите. В 82-ата минута Чавдар Ивайлов се откъсна и излезе на голова позиция, но Стефан Велков се намеси и изчисти кълбото в ъглов удар.

Чест прави на играчите на “Етър”, че до края действаха много борбено, печелеха първа топка, бранеха се организирано и се раздадоха докрай. “Виолетовите” удържаха така ценната победа и заслужиха аплодисментите на публиката, която ги подкрепяше от първата до последната минута.

“Етър”: Хр. Иванов, Скерлев, Пехливанов, Минев (41 Стоянов), Сърмов (63 Тодоров), Александров, Атанасов, Ивайлов, Колев, Почански, Бадара (86 Т. Колев).