Свищовският „Академик” гостува на лидера „Локомотив” (Мездра) в отложен мач, който бе и дербито на Северозападната „В” група, противопоставило първия на третия в класирането. „Студентите” бяха напълно равностойни, като отстъпиха накрая с 2:1 след гол от дузпа, която оспорваха.

Още в 8-ата минута Иван Мишев откри резултата след центриране отдясно на Цветко Иванов. В 32-ата минута „Академик” изравни, след като негов нападател се откъсна сам срещу вратаря – 1:1.

През втората част домакините натиснаха, докато свищовлии се затвориха, но на контраатака имаха своите шансове. „Локомотив” пропусна няколко положения, като “студентите” на два пъти на контри пропиляха чисти положения. В 79-ата минута съдията отсъди дузпа, която бе превърната в гол от Иван Мишев, но не бе приета от гостите.

След мача стана ясно, че „Академик” (Свищов) ще подаде жалба срещу страничния съдия, който неправилно е сигнализирал за игра с ръка в наказателното поле минути преди края на мача. “Няма такава дузпа. Ще подадем жалба, това е. Страничният съдия реши мача, който беше равностоен. И двата отбора имаха своите шансове”, заявиха от „Академик”.

В клуба приеха добре жребия за купата на България, който противопостави на свищовлии „Берое”. “Добър жребий за нас. Идва отбор от “А” група и се надяваме отново да се получи истински празник за града, както беше срещу Симитли. Имаме своите шансове, но безспорно имаме класен съперник”, казаха от „Академик”.

Източник: Football24.bg