IMG_8033[1]

„Етър” допусна разочароваща загуба с 0:1 от „Царско село” в най-важния си мач за сезона. Победата на гостите им позволи да излязат напред в класирането и за „болярите” предстоят много трудни битки за оцеляване.

Мачът предложи съвсем малко интересни моменти пред вратите. Резултатът бе открит в 29-ата минута с първия точен удар към една от двете врати и той за съжаление бе за „Царско село” – Пехливанов не можа да изчисти топката, Ивайло Марков подаде на Уесли Ната, който се справи с Колев и мушна топката в ъгъла на Христо Иванов за 0:1. Малко след това Милчо Ангелов бе изведен сам срещу вратаря, но топката му бе отнета.

Етърци грешаха в завършващия етап от атаката, а центрираните топки изобщо не затрудняваха вратаря Джони Пласид. Така изтече почти час игра. Чак в 57-ата минута „виолетовите” нанесоха първия си точен удар, останал и единствен в мача. Боджадж бе изведен отляво и стреля, но в тялото на вратаря.

„Етър” бе най-близо до гол в 67-ата минута, когато Здравко Илиев намери в наказателното поле Милчо Ангелов, който от въздуха засече топката, но страничният стълб спаси гостите. В 83-ата минута топката все пак влезе във вратата след удар на Милчо Ангелов, но реферът бе дал сигнал за нарушение във въздуха на Кацаров срещу вратаря. В добавеното време Будинов бе изведен сам срещу вратаря и стреля, но Христо Иванов извади в корнер, а след изпълнението му Кавдански с глава стреля над гредата.

На ниво бе само публиката, която не спря да подкрепя през целия мач етърци, които с показаното обаче не защитиха тази подкрепа…

„Етър”: Хр. Иванов, Здр. Илиев, Скерлев, Пехливанов, Антонов, Кацаров, Ив. Стоянов (61 Лагоа), Колев, Боджадж (80 Петков), Кацаров, Т. Йорданов.