IMG_4254

“Етър-64” загуби с 31:26 гостуването си в Габрово на “Бъки” в деветия кръг от хандбалното първенство при жените. Това бе девета поредна победа за габровки, които надиграха за втори път през сезона шампиона „Етър-64“ и взеха леко психологическо предимство преди полуфиналния двубой между двата състава за Купа България, който е следващата събота в ДКС “Васил Левски“.

Лидия Ковачева изведе отбора напред с точно изпълнен 7 метров наказателен удар в 48-а секунда на мача и от там до края габровският тим не изпусна нито за момент лидерството. В 12-а минута резултатът вече беше 8:4, а в 18-а разликата стигна до 5 гола, при 11:6. „Етър-64“ успя да съкрати изоставането си с попадения на Даниела Коцева в последните минути на полувремето, завършило при резултат 16:13.

„Виолетовите“ започнаха по-концентрирано втората част и пет минути след подновяването на играта съкратиха пасива си до гол (17:16), но Веси Златева прекъсна серията им с навременен тайм-аут и „Бъки“ бързо си върна контрола с два поредни точни изстрела на Виктория Христова и един на Ива Георгиева. Капитанката Силвия Атанасова също се разигра и вкара няколко важни гола, с които разликата отново се увеличи и в 50-а минута достигна до 6 гола – 27:21. Лидия Ковачева наниза 11 гола за победата, въпреки опита на гостенките да я пазят лично в етап от срещата.

В защита домакините се справиха с опитната Даниела Коцева, но пък не успяха да намерят противодействие на далечната стрелба на Силвана Савич, който реализира 8 гола от 9-те метра. Сръбкинята добави и още четири попадения на сметката си от точно реализирани 7-метрови наказателни удари. Минута преди края „Бъки“ имаше аванс от 7 гола (31:24), но две поредни попадения в заключителните секунди на Мария Йорданова и Петя Кръстева направиха по-почетна загубата на „болярките“ – 31:26.

„Бъки“ остава на върха в класирането с пълен актив от 18 точки, а „Етър-64“ беше изместен от временното второ място от състава на „Свиленград$, който победи „Ники спорт“ (Сливница) с 31:21. „Свиленград ПУ“ вече е с 14 точки, а „Етър 64“ с 12. В третия мач от кръга „Шумен 98“ записа първата си победа за сезона, като надигра „Поморие“ с 26:25.