27 март (събота), 21:00, Пързалка “Славия” – София

Балканска хокейна лига – полуфинален кръг

“Динамо” (Сф) – “Калоян” 9:6

Пълен състав на “Калоян”: 1. Петър Йорданов, 3. Радостин рашков, 8. Детелин Спасов, 10. Мартин Костадинов, 15. Калин Цанев, 19. Миколаш Фурнаджиев, 21. Явор Атанасов, 23. Павлин Костадинов, 53. Людмил Райнов, 77. Калоян Владимиров, 88. Стефан Хаджипетков, 99. Райко Христов.

21:10 ч. – Начало на срещата

5 минута – 2:1 за “Калоян”! Тимът на “Динамо” поведе още в началото, но с две попадения на капитана Павлин Костадинов резултатът бързо се обърна в полза на “Калоян”.

Домакините изравниха, а секунди преди края успяха и да поведат – 3:2 за “Динамо” след първата третина.

Софиянци поведоха на два пъти с два гола – 4;2 и 5:3, но “Калоян” не се предаде и след втората третина резултатът е 5:5. И трите гола за великотърновския тим през втората част са на Мартин Костадинов.

В началото на последната третина “Динамо” поведе с 6:5. Последваха страхотни пропуски на великотърновци, като дори в единия случай домакините си бутнаха вратата, за да не влезе шайбата. Вместо изравняване, обаче последва ново попадение за “Динамо”. В крайна сметка софиянци победиха с 9:6.

“Калоян” се нуждае от убедителна победа утре срещу “Ледени дяволи”, за да се класира на финала.