20150416_143915
Отборът на СОУ „Св. св. Кирил и Методий“ гр. Златарица с треньор Кирил Колев зае първо място в областната надпревара по футбол за момчета (V-VII клас) в ученическите игри. Финалният мач за област В. Търново бе в Лясковец срещу СОУ „Николай Катранов”. Още в началото на срещата след грешка в защита на златарчани съперникът от Свищов получи правото да изпълни дузпа и поведе с 0:1. Възпитаниците на Кирил Колев обаче още в следващата минута изравниха 1:1 с гол на Матю Гагов.

Във втората част учениците от Златарица, превъзхождайки своя съперник, успяха да реализират добра флангова атака и с хубаво завършващо отиграване капитанът и герой в срещата Матьо Гагов направи 2:1, което беше достатъчно за крайния успех.

Заемайки първо място в областната надпревара, младите футболисти на СОУ „Св. св. „Кирил и Методий“ заслужиха достойно новия футболен екип с логото на основния спонсор на отбора “Лактима” EАД. Момчетата от Златарица продължават със същия ентусиазъм и в следващия етап на първенството на Ученическите игри.