DSCN1530

Двата юношески отбора на „Етър“ загубиха от връстниците си от „Лудогорец“ днес в поредния кръг на елитните групи. Набор 2008/2009 г. отстъпи на „орлите“ с 0:5 в елитната U15 група. Резултата в 14-ата минута откри Елисей Съров с удар от дистанция. В 32-ата Максим Минков удвои преднината на разградчани.

След подновяването на играта Елисей Съров направи 0:3 в 52-ата минута с втория си гол в срещата. Само три минути по-късно разликата набъбна още, като попадението отбеляза Йоан Атанасов. Крайното 0:5 оформи Максим Минков в 62-ата минута. Етърци заемат предпоследното 15-о място, докато съперникът им води в класирането без загубен мач.

„Етър“ U17 също допусна загуба у дома от лудогорци в 14-ия кръг. Резултатът до почивката бе 0:0, но през втората част след контузия на вратаря Петко Тончев гостите вкараха 4 гола, като пропуснаха и дузпа и в крайна сметка спечелиха с 0:4.

Резултата откри Константин Димитров в 58-ата минута. В 70-ата Кристиян Николов се разписа за 0:2, а в края на мача етърци получиха нови два гола. В 85-ата минута Николов отново се разписа, а в последните секунди Раян Иванов добави и четвъртия гол. И в тази възраст „Лудогорец“ води без загуба, а етърци заемат 13-ото място. На 22 април, събота, и двете формации на “Етър” гостуват на “Спартак” (Плевен).