Хубав успех записа в участието си на юношеския турнир “Юлиян Манзаров” в Свищов сборният тим на Великотърновския регион, играещ под името “Академик”. Избраниците на селекционера Бончо Генчев спечелиха бронзовите медали в надпреварата, което е най-високото постижение на местния тим в досегашните осем издания на турнира. В състава са включени момчета, родени 1993 и 1994 г. и той е изграден от състезатели на “Етър 1924”, “Академик”, “Локо” (ГО), “Янтра” и “Видима”.

В сряда нашите отстъпиха с 4:1 на „Стяуа”, но успяха да изпреварят „Литекс” в групата, с който имаха реми 1:1, защото ловчанлии загубиха преди това от „Стяуа” с 8:0.

Така днес на градския стадион в Свищов нашите момчета се изправиха за 3-4 място срещу „Йединство” (Биело поле, Черна гора). Първи откриха гостите, като в 35-ата минута Владимир Цуювич преодоля и вратаря Христов и вкара за 0:1. Момчетата на Бончо Генчев обаче след почивката направиха пълен обрат, като нанизаха три гола с основни заслуги на двама играчи на “виолетовите”. В 53-ата минута етърецът Винелин Петков след двойно подаване успя да изравни резултата.

След остро центриране в пеналта пред вратата на гостите защитник на “Йединство” игра с ръка и реферът отсъди дузпа, която Гюрсеф Александров превърна в 2:1. Надмощието на нашите продължи и само след две минути отново играч на “Етър” – Кадер Расимов надбяга защитата и с удар по диагонала оформи крайното 3:1.

Така сборният тим на Великотърновския регион спечели бронзовите медали, които ще му бъдат връчени тази вечер от 20 ч. В мача за 5-6 място подсиленият с нови състезатели “Литекс” успя да победи с 2:0 Академията на Христо Стоичков от “Чавдар” (Етрополе), чийто тим изненадващо остана последен в турнира.

Етрополци в сряда завършиха 0:0 с ЦСКА, което бе достатъчно на „червените” да се класират за финала. До него стигнаха съставите на “Стяуа” (Букурещ) и ЦСКА, победители в своите групи. Мачът за 1-2 място е довечера от 18:00 ч. на градския стадион в Свищов, а веднага след него е и тържественото награждаване.