IMG_0559

„Етър” отстъпи и във втория мач на „Левски” (Сф), който продължава на четвъртфиналите за титлата в елитната U15 група. След победата си с 3:1 в столицата, „сините” спечелиха с 2:0 и мача, игран в Самоводене. Многобройна публика подкрепяше „виолетовите”, но това не се оказа достатъчно.

IMG_0549

IMG_0560

Многобройна публика подкрепяше “виолетовите”.

Срещата започва двуостро, но постепенно „Левски” наложи териториален превес. Положенията и пред двете врати не бяха много. Удар на Кирил Славков от гостите в 20-ата минута след рикошет излезе в корнер, а нов негов шут в края на полувремето бе уловен от вратаря Петров.

Всичко се реши пет минути след почивката, когато най-маневреният играч на „сините” Айвън Ангелов бе съборен в пеналта от Стоил Стефанов и реферът отсъди дузпа, която Мартин Петков вкара – 0:1. До края играта се изостри още повече покрай провокациите на гостите и твърдите влизания на домакините, а реферът не респектираше, въпреки показаните доста жълти картони.

IMG_0553

Айвън Ангелов бе в основата на всички опасности за гостите.

В края „Етър” натисна да търси поне изравняване и след събаряне на Паунчев от фаул Бранислав Ботев би високо. В 72-ата минута слуд удар на Ботев последва рикошет и корнер, като етърци искаха дузпа. В последната минута вратарят Стефан Петров излезе неразчетено напред и Лъчезар Георгиев овладя топката, като я прати от напречната греда в мрежата за 0:2. След последния съдийски сигнал страстите се разгоряха още повече, отборите и хора от двата лагера се счепкаха и се наложи охраната да овладява ситуацията.

IMG_0562

Етърци нямаха късмет още при жребия, изправил ги срещу “Левски”, и отстъпиха на по-силен съперник, но заслужават поздравления за играта си през цялото първенство.

„Етър”: Стефан Петров, Алекс Паунчев, Николай Лазаров, Валери Радославов, Стоил Стефанов (62 Ростислав Узунов), Димитър Динев, Даниел Кънчев, Елхан Али (45 Филип Георгиев), Кольо Станев, Бранислав Ботев (75 Христо Анев), Светослав Козарев (55 Анджело Глузов).