2

Бранислав Ботев вкара първите 2 гола в елита.

Юношите на „Етър” допълниха чудесната неделна вечер за великотърновския футболен клуб след успеха на представителния отбор с 2:1 като гост на „Славия”. Играчите на треньора Марин Стефанов дебютираха в елитната U17 група с гостуване на „Марек” в Дупница, което спечелиха безапелационно с 3:0!

Етърци решиха всичко още преди почивката, когато взеха надежден аванс с две попадения на Бранислав Ботев. Домакините останаха с човек по-малко в 30-ата минута. Мартин Методиев бе изгонен за нарушение в наказателното поле, а „виолетовите” получиха дузпа. Николай Лазаров обаче не успя да преодолее стража на „Марек”.

През втората част надмощието на „болярите” продължи и Димитър Митев с трето попадение оформи класическия успех на „Етър” – 0:3.

Тази седмица предстои и първото домакинство на тима. Етърци приемат на 27 август (неделя) от 18:00 ч. състава на „Пирин” (Благоевград), като по предварителна информация мачът ще е на стадион „Ивайло”.

“Етър”: Добромир Добрев, Юлиян Райков, Валери Радославов, Николай Лазаров, Алекс Паунчев, Димитър Динев, Борислав Марков, Анджело Глузов, Бранислав Ботев, Кольо Станев, Филип Георгиев/Стоил Стефанов, Димитър Митев, Емил Георгиев, Ерай Алков/

Резултати, 1 кръг: Ботев (Пд) – Черно море 3:1, Славия – Левски-Раковски 4:1, Локо (Пд) – Монтана 1:0, Дунав – Левски 0:1, ЦСКА – Лудогорец 3:1, Марек – Етър 0:3, Берое – Септември 6:0, Сокол (Марково) – Пирин 2:1.