U3ntitled

Юношите на „Етър“ изиграха страхотен мач като гости на „Славия“ като разбиха „белите“ с 4:1 в осмия кръг на елитната U17 група! Етърци бяха пълновластни господари на терена под проливния дъжд. Това бе пети пореден мач за тима без загуба, като от август насам натрупа две победи и три равенства!

Още в 5-ата минута след статично положение Недялко Стоянов откри резултата – 0:1. Домакините изравниха в 24-ата минута резултата. До почивката обаче „болярите“ им нанизаха още два гола, с което до голяма степен решиха мача. Първо Димитър Косев се разписа при контратака за 1:2, а в 40-ата минута след центриране от фаул Рафаел Чолаков прати с глава топката в мрежата – 1:3.

През втората част домакините потърсиха промяна, според щаба на етърци – не без помощта на съдийството. “Белите” получиха и несъществуваща дузпа, след като Ивайло Димитров се строполи в наказателното поле. Вратарят Вилислав Михайлов обаче спаси удара му. Перфектно изиграли тактически мача, великотърновци довършиха съперника и с четвърти гол, дело на капитана Петър Петров отново при контраатака, който получи топката от вратаря, напредна на скорост и стреля технично в ъгъла – 1:4.

Победата изкачи етърци на десетото място в класирането с 9 точки от две победи, три ремита и три загуби. В следващия кръг „болярите“ приемат „Черно море“.

„Заслугата за успеха е изцало на момчетата! Бяха безупречни, макар и в осакатен състав, като през седмицата имаше 8 души с вирус. Съдийството бе безобразно, след почивката ни натикаха с фаулове в половината ни, отсъдиха им и несъществуваща дузпа. Но играчите ни дадоха голяма битка и себераздаване, горд съм с тях!“, коментира треньорът им Илиян Трифонов.

„Етър“ U17: Вилислав Михайлов, Масимо Соколов, Виктор Борисов, Димитър Косев, Ивайло Чапкънов, Иво Бижев, Невзат Помаков, Недялко Стоянов, Нехат Курдов, Петър Петров, Рафаел Чолаков.