U17

Юношите на „Етър“ стартираха със загуба в новото първенство на елитната група. „Виолетовите“ приеха на изкуствения терен „Трифон Иванов“ връстниците си от ЦСКА 1948 и загубиха с 1:4, като до почивката резултатът бе равен – 1:1.

Гостите рано откриха резултата. В 4-ата минута нападетел на столичани проби отляво и навлезе в наказателното поле, където бе съборен. Последва дузпа, Дариус Дуролари стреля от бялата точка и въпреки че вратарят Вилислав Михайлов хвана ъгъла, топката мина под плонжа му за 0:1. Това не обезсърчи „виолетовите“ и малко след това те можеха да изравнят. Капитанът Петър Петров също нахлу в пеналта и бе съборен, като реферът Георги Ананиев отсъди дузпа и за домакините. Петров прати вратаря в обратния ъгъл, но топката срещна левия стълб и се върна в игрището.

„Етър“ все пак изравни в 43-ата минута. Виктор Борисов направи страхотен пробив и изведе Димитър Косев, който мушна топката под плонжа на вратаря – 1:1. Малко след това „виолетовите“ пропуснаха да поведат от чиста позиция.

Втората част започна с нов гол на гостите, след като Борислав Миров бе оставен непокрит след един пас с глава и отблизо вкара за 1:2. Десет минути по-късно след центриране от корнер Димитър Буколски с глава покачи на 1:3. Етърци натиснаха и създадоха още няколко положения, при които по чудо не падна гол. Вместо това в добавеното време след едно центриране Калоян Деянски с глава оформи крайното 1:4

В следващия кръг „виолетовите“ на 17 август гостуват на „Ботев“ (Пловдив).

„Етър“: Вилислав Михайлов, Борислав Пчеларов, Виктор Борисов, Даниел Генков, Димитър Косев, Иво Бижев, Невзат Помаков, Недялко Стоянов, Петър Петров, Рафаел Чолаков, Симеон Иванов.