382098026_816150020514893_4125173819947391889_n-Copy-2-Copy21-Copy1
Юношите на „Етър“ U15 отстъпиха с минималното 2:1 при гостуването си на „Левски“ в деветия кръг на елитната група. „Виолетовите“ при малко повече шанс можеха да измъкнат и точки от мача.

Кристиан Шиячки откри за „сините“ в 25-та минута след подаване на Красен Крумов. Етърци обаче изравниха в 42-та минута. Домакините сгрешиха при изнасяне на топката и тя попадна у Александър Тодоров, който напредна фронтално срещу вратаря и изравни – 1:1. Това бе поредното попадение на силно играещия Алекс Тодоров за „болярите“ през настоящото първенство. Интересни моменти имаше и пред двете врати, но „Левски“ стигна до победен гол в 60-ата минута, когато Александър Николов центрира отдясно и Красен Крумов прехвърли вратаря за 2:1.

Етърци са на десето място с 11 точки, в следващия кръг приемат един от последните в класирането – „Добруджа“.

По идентичен начин се разви и мачът „Левски“ – „Етър“ при юношите U16, но „виолетовите“ не удържаха в края. Отново домакините поведоха, етърци изравниха, но към края инкасираха три гола.

Пиер Дамянов откри за „сините“ 20-та минута, но малко след това при хпубаво центриране отдясно Юзджан Алиманов стреля технично в обратния ъгъл за 1:1. В 60-та минута резервата Калоян Кирилов обаче вкара за 2:1, след което гостите рухнаха и получиха още два гола за десетина минути, дело на Мартин Гайдев и Ернан Ангелов.

Етърци са на 11-о място с 11 точки, в следващия кръг посрещат „Хебър“, който има само 4 т.