12903645_935578349892627_2039761021_o

“Етър” направи отличен старт на пролетната кампания в елитната U15 група, като победи с 3:0 „Спартак” (Плевен) под непрестанен дъжд.

От първата минута “болярите” се настаниха трайно в половината на гостуващия тим, но в сгъстената защита трудно стигаха до стрелкови позиции. Логичното обаче се случи в 23-ата минута, когато при трето поредно нарушение отляво на вратата на “Спартак”, фаула изпълни Бранислав Ботев и добре пласиралият се Димитър Динев с крак отблизо отклони топката за 1:0.

Второто полувреме “виолетовите” заиграха още по-добре и в 43-ата минута Стоил Стефанов изведе в коридор Кольо Станев, който бе съборен в наказателното поле и съдията не се поколеба да отсъди дузпа. Потърпевшият не сгреши и това бе вече 2:0.

12874119_935578469892615_1357510995_o

Домакините просдължиха да владеят инициативата, а гостите опитаха няколко контраатаки, но успяха да отправят само един удар по посока на вратата на Петров, но топката премина край гредата. Въпреки тежкия и за двата отбора  терен , “Етър” увенча добрата си игра с трети гол, дело на Димитър Динев в 64-ата минута, след отлично центриране  на Бранислав Ботев и срещата приключи при резултат 3:0.

“Етър”: Стефан Петров /Георги Недков/, Алекс Паунчев /Ерай Алков/, Валери Стоянов, Стоил Стефанов, Кристиян Радойчев, Даниел Кънчев /Александър Божуранов/, Димитър Динев, Филип Георгиев /Христо Анев/, Кольо Станев, Бранислав Ботев, Анджело Анджело Глузов /Светослав Козарев/.