Ловчанлии удариха две греди след фаулове.

Юношите младша възраст и децата на „Етър 1924” изиграха днес мачовете си от първия кръг на зоновата група. „Виолетовите” гостуваха на „Литекс” в Ловеч и очаквано записаха две загуби, като допуснаха общо 21 гола, а не вкараха нито един.

При по-големите домакините победиха с 2:0, отбелязвайки попаденията през второто полувреме. В 43-ата минута след центриране отдясно играчът на „Етър” Денислав Йотов се опита да изчисти топката, но вместо това я вкара в собствената си врата.

Шест минути преди края ловчанлии удвоиха, след като техен нападател бе изведен сам срещу вратаря. „Литекс” удари и две греди през първата част от преки свободни удари, докато гостите разчитаха на далечни изстрели.

Поредният гол за "Литекс", при който си личи голямата разлика във физиката на двата отбора.

Вторият мач бе многократно по-резултатен и неприятен за великотърновци. Футболистите на ловешкия тим, родени през 1996 година, играха срещу набор 1997 и 1998 на „виолетовите” и закономерно записаха разгромна победа.

„Литекс” поведе с 2:0 при първите си две атаки, до края на полувремето добави още девет гола, а в крайна сметка спечели с 19:0. Малките етърци на моменти показваха, че умеят да комбинират добре, но всеки опит за атака бе лесно пресичан заради твърде сериозната разлика във физиката на състезателите.

„Етър 1924” – юноши младша възраст (тр. Петко Миланов): Христов, Петков, Хаджииванов, Йотов, Митев, Димитров, Богомилов, Стоянов, Йорданов, Игнатов, Тисовски (Върбанов, Киров, Гърков, Расимов, Симеонов).

„Етър 1924” – деца (тр. Николай Катъров): Семков, Пендов, Гинев, Г. М. Георгиев, Стоянов, Г. Г. Георгиев, Балъков, Йорданов, Узунов, Стилиянов, Бонев (Тасев, Маринов, Петров, Колев, Минчев, Панайотов, Аврамов).

Двата тима на “Локомотив” (Горна Оряховица) също записаха поражения като гости. Младшата възраст падна с 1:2 от “Видима-Раковски”, а голът за “железничарите” вкара Мартин Йорданов. Децата не успяха да стигнат поне до почетно попадение и загубиха с 0:3.

Отборите на “Спарта” (Самоводене) пък почиваха в първия кръг. На 4 септември “Етър 1924” приема “Янтра 2000” (Габрово), а “Спарта” – “Спартак 1919” (Плевен). “Локомотив” е домакин на “Литекс”, но двата мача ще се играят на 14 септември.