akademik-onov-osnoven

Свищовският „Академик“ започна с убедителна победа контролните си срещи от подготовката. „Студентите“ гостуваха на сборен юношески отбор на „Етър“, съставен предимно от U17 и спечелиха на терена във Велико Търново с 5:1.

Всъщност „виолетовите“ играха три мача по едно и също време. Петима основни подрастващи футболисти – Атанас Атанасов, Радостиан Димитров, Георги Иванов, Димитър Колев и Радослав Найденов, по същото време играха за първия отбор при гостуването на „Литекс“. „Етър-2“ пък гостуваше в Севлиево.

Срещу „студентите“ през първото полувреме играха предимно играчи от „Етър-3“ и резултатът бе 0:0. През втората част влязоха момчетата от „Етър“ U17, водени от Стефан Николов, и това направи силите неравностойни. Гостите поведоха, Петър Петров изравни за 1:1, но последваха още 4 гола за свищовлии. Два гола вкара срещу бившия си тим халфът Калоян Митев, а с по един се отчетоха Кристиян Иванов, Мартин Ширтев и капитанът Иван Ганев от дузпа.

Треньорът на „Академик“ Георги Онов даде шанс на всички футболисти да запишат участие и използва контролата за проверка на моментното състояние на отбора.