1502768_10202723709551062_368193420_o

С победа стартираха пролетния полусезон юношите старша възраст на „Етър В. Търново”. В Павликени „виолетовите” бързо убиха интригата срещу връстниците си от едноименния футболен клуб.

Захари Захариев откри резултата в 11-ата минута след изпълнение на ъглов удар. В 18-ата Пламен Симеонов се завъртя в наказателното поле и покачи на 0:2. Третото попадение заби отново Захариев, който в 35-ата минута се възползва от подаване на Мехмед Мустафов.

Точно Мустафов фиксира крайното 0:4 в 65-ата минута след бърз пробив през центъра на защитата на домакините. Етърци можеха да спечелят с още по-убедителен резултат, но пропуснаха няколко възможности. Цветомир Додуров, Алиш Хаджимустафа и Мехмед Мустафов бяха очи в очи с вратаря на павликенци, но се разминаха с попадение. Победата запази на „виолетовите” второто място в класирането, на три точки зад „Спартак” (Плевен).

Останалите резултати от първия пролетен кръг: „Янтра” – „Спартак 2:6, „Локо” (ГО) – „Академик” 3:1, „Трявна” – „Ситомир” 5:3, „Чавдар” (Троян) – „Левски 2007” отл., ФК „Етър” почива.