starsha_o

Юношите старша възраст на “Етър В. Търново” останаха втори в крайното класиране на подзоновата група. В последния кръг “виолетовите” записаха служебно 3:0 над отказалия се ФК “Етър”, но и техният конкурент “Спартак” (Плевен) спечели последния си мач, като би “Локо” (ГО) с 4:0. Така възпитаниците на Борислав Евтимов останаха втори, въпреки че за цял сезон записаха една-единствена загуба.

“Етър В. Търново” завършва с 18 победи, 1 реми и 1 загуба и най-добра голова разлика – 85:5 с равни точки със “Спартак”, който има 88:11. Плевенчани обаче биха с 2:0 есента като гости, докато “болярите” ги биха неотдавна в Плевен само с 1:0, като пропуснаха още куп голове и бяха порязани здраво от съдиите. Така “Спартак” продължава на баражите за влизане в елитната “А” група.

Свищовският “Академик” разгроми с 8:0 състава на “Трявна” и завърши в първата половина на таблицата. “Студентите” взеха аванс от три гола до почивката. Петър Маринов откри в 10-ата минута, а след още толкова игра дебютиралият в мъжкия отбор Албин Костов удвои. В 30-ата минута Ивайло Александров окончателно реши изхода от мача с гола си.

След почивката тревненци съвсем свалиха гарда и получиха още пет гола. Даниел Монев се разписа два пъти в 57-ата и 68-ата минути. Веднага след това Любен Любенов вдигна резултата на 6:0, а до края голове добавиха и Ангел Маринов и Слав Димитров за крайното 8:0.

Отборът на “Павликени” пък взе очаквана победа с 3:1 като гост над аутсайдера “Левски-2007”. Домакините първи поведоха в 11-ата минута с попадение на Александър Маринов, но още до почивката павликенчани направиха обрат. Белослав Чешмеджиев изравни в 38-ата минута, а малко след това Христо Христов вкара за 1:2. Стефан Димитров в 59-ата минута фиксира изхода от мача – 1:3.