starsha_o

Наказателна акция проведе старшата възраст на “Етър” при гостуването си на “Ботев” (Враца) в 4-ия кръг на група “А” в подзоната. “Виолетовите” поведоха с 4:0 още до почивката на домакините, които се отказаха да доиграват мача. Заради това, че не пожелаха да излязат за второто полувреме, Спортно-техническата комисия към Зоналния съвет на БФС във В. Търново присъди още три гола в актива на „виолетовите” за крайното 0:7.

„Започнахме много добре, като за разлика от други мачове, този път реализирахме положенията си. Велислав Димитров откри резултата след центриране от ъглов удар на Мартин Петров. Анатоли Пейчев покачи на 0:2, след пробив и остро подаване на Марин Пендов. Александър Узунов бе изведен от Пейчев за 0:3. Четвъртият гол в наша полза отбеляза Пейчев, имахме и още възможности да направим разликата по-внушителна. През паузата между полувремената футболистите на „Ботев“ решиха да не излизат и мачът приключи”, разказа старши треньорът на етърци Борислав Евтимов.

По същото време нова загуба записа старшата възраст на горнооряховските “железничари”. Локомотивци гостуваха в Монтана и паднаха тежко с 6:0, като инкасираха по три гола през двете полувремена. Деян Иванов сложи начало на головата серия за домакините в 18-ата минута, а после набързо резултатът набъбна до 3:0 с попадения на Дейвид Иванов в 23-ата и Денис Димитров в 29-ата минути.

След почивката темпото спадна докъм 60-ата минута, когато Стелиян Николов се разписа за 4:0, а малко след това отново той вкара и петия гол. В 80-ата минута Богдан Богданов фиксира крайното 6:0. След този кръг “Етър” е на пето място с 2 победи и 2 загуби, а “Локомотив” (ГО) е на осмо място от 10 отбора с една победа и три загуби.

В останалите срещи: Локомотив (Мездра) – Янтра-1919 1:0, Литекс – Видима-Раковски 5:1, Бдин – Спартак (Плевен) 1:3.