Юноши старша и младша възраст

Победа и равенство срещу “Бдин”

Победа и реми записаха юношите на “Етър 1924” срещу гостите от “Бдин” (Видин) в поредния 21-и кръг на група “А”. По-добро бе представянето на младшата възраст, която след победата като гост над “Локо” (ГО) с 2:0 миналата седмица, сега постигна същия успех и над видинчани. Още в 5-ата минута Георги Колев откри резултата и той се запази чак до 55-ата минута, когато Борислав Петков реши нещата с второ попадение с глава. Етърци са втори в класирането след “Литекс” и пред “Локо” (Мз).

Другите резултати: Ком-Миньор ­ – Бели орли 2:1, Монтана ­ – Атлетик 2:0, Янтра ­ – Литекс 0:4, Ботев (Вр) ­ – Видима 3:0, Ботев (Кр) ­ – Локо (Мз) 1:2.

Старшата възраст на “Етър 1924” обаче взе само 0:0 в Дебелец срещу “Бдин” и загуби важни точки в борбата за челото и за класирането на държавните финали. “Виолетовите” имаха превес през целия мач, но сериозно се почувства липсата на наказания Александър Апостолов. В класирането води “Литекс” с 44 т, следван от “Видима” с 43, “Етър 1924” с 42 и “Локо” (Мз) с 41. Другите резултати: Ком-Миньор ­ – Бели орли 1:4, Монтана ­ – Атлетик 2:1, Янтра ­ – Литекс 1:1, Ботев (Вр) ­ – Видима 2:2, Ботев (Кр) ­ – Локо (Мз) 0:2.

Деца и подготвителни групи

Хеттрик на Ферхат Назифов

Отлична победа с 3:1 взеха децата на “Етър 1924” срещу “Плевен” в зоновата група. Гостите първи поведоха при една атака в 8-ата минута чрез Николай Тодоров. Безспорният играч на мача обаче бе нападателят Ферхат Назифов, който наниза хеттрик още до почивката и донесе победата.

Назифов се разписа в 14-ата минута след пас на Павлов, а малко след това покачи на 2:0. В 30-ата минута нападателят за пореден път матира плевенската защита и оформи крайното 3:1.

Другите резултати: Янтра ­ – Атлетик 0:2, Видима ­ – Локо (ГО) 9:1, Бели орли ­ – Литекс 0:14.

Неуспешен бе мачът на подготвителната група на “Етър 1924”, като великотърновци отстъпиха на плевенчани с 0:1. Единственото попадение в мача падна в 26-ата минута, когато в опита си да изчисти топката Силвестър Балъков си вкара автогол. В другите мачове: Янтра ­ – Атлетик 0:1, Видима ­ – Локо (ГО) 3:1, Бели орли ­ – Литекс 0:8.

Юноши мл. възраст и деца ­ – област

“Етър 1924” вкара общо 6 на дряновци

Успешен мач направиха юношите младша възраст на “Етър 1924” в 13-ия кръг на областната група, като биха убедително “Локомотив” (Др) с 4:2. Веселин Тисовски откри в 40-ата минута след подаване на Венелин Петков, но малко след това при една контра Мехмед Ибрямов изравни. “Виолетовите” наложиха превес и решиха мача с нови два гола, дело на Иван Мариянов и отново Тисовски. До края съперниците си размениха по едно попадение чрез Мехмедов и Венелин Петров за крайното 4:2.

Резултатите: Янтра (ПТ) ­ – Янтра (Гб) отл., Трявна ­ – Чумерна 0:1, Стражица ­ – Академик отл., Янтра 2000 ­ – Павликени 0:3.

При децата в областната група етърци също получиха два гола от “Локо” (Др), но завършиха само 2:2. Мачът започна отлично и не бе изтекла 3-ата минута, когато Ивелин Русев изпревари вратаря и с удар покрай плонжа му разпъна мрежата на противника. В средата на полувремето обаче Османов изравни. Валентин Гавазов в 45-ата минута с диагонален удар изведе напред дряновци, но не след дълго домакините спечелиха дузпа и от бялата точка Иван Енгьозов изравни. До края Тодор Стойчев и Кристиян Христов можеха да донесат и победата.

В другите срещи: Янтра (ПТ) ­ – Янтра (Гб) отл., Трявна ­ – Чумерна 1:8, Стражица ­ – Академик отл., Янтра 2000 ­ – Павликени 0:3.