Първата си контролна среща през настоящата подготовка спечелиха юношите младша възраст на „Етър 1924”. На изкуствения терен в Габрово възпитаниците на Емил Георгиев се наложиха с 2:1 над връстниците си от „Янтра”.

Голове до почивката не паднаха, и трите попадения бяха отбелязани през второто полувреме. Димитър Цонев разпечати домакините от пряк свободен удар в 65-ата минута, но в 70-ата те изравниха резултата. Отново Цонев след още пет минути от свободен удар фиксира крайното 2:1 за виолетовите.

Много проблеми на габровската отбрана създадоха Алиш Хаджимустафа и Радослав Георгиев. След пауза от девет месеца първите си минути изигра централният защитник Михаел Павлов. В края на май той бе контузен по време на мач в Севлиево с „Видима-Раковски” и се наложи да претърпи операция на предни кръстни връзки. Интервенцията направи д-р Хубенов в столична клиника.

Междувременно младите етърци получиха нова екипировка. Пожелал да остане анонимен дарител облече отбора с анцузи и шуби, каквито ползва представителният мъжки тим. Жестът е пореден към тази възрастова група, през лятото момчетата получиха екипи и маркови топки от друг дарител.