Сериозната работа в ДЮШ на “Етър 1924” вече дава и съответните резултати. След като юношите старша възраст са едноличен лидер в класирането на Северозападна България, това стори и младшата възраст на великотърновския клуб.

Възпитаниците на треньора Емил Георгиев изоставаха на 2 т. от водача “Сторгозия”, но в решаващото дерби се наложиха над конкурента си с 2:0 и го изместиха от върха. След победата над “Литекс” етърци взеха още една ценна победа, дошла след голове на Димитър Цонев и Димитър Францов.

Мачът започна с превес на домакините и с пропуск на Ферхат Назифов, който изпревари вратаря на гостите, но не успя да насочи топката в мрежата. Малко след това Цветомир Додуров изненада вратаря с далечен удар и той за малко не пусна топката зад себе си. Мачът бе нервен, тъй като от самото начало щабът на гостите започна да апострофира съдийските решения, което поведение се предаде и на футболистите, които непрекъснато недоволстваха.

В 36-ата минута реферът отсъди дузпа, след като бранител игра с ръка при удар на Христо Стоев. Вратарят хвана първия шут от бялата точка на Димитър Цонев, но съдията нареди да се повтори изпълнението, тъй като преди изстрела футболисти на „Сторгозия” влязоха в наказателното поле. Решението предизвика пореден изблик на обидни квалификации от скамейката на гостите, отправяни и от резервните футболисти. При втория удар Цонев бе точен за 1:0.

След почивката плевенчани се активизираха и Николай Тодоров пропусна да изравни, като вратарят на етърци се намеси сигурно. След това пък Димитър Цонев не намери топката на два метра от вратата на съперника. В 57-ата минута реферът тръгна да показва жълт картон на Жулиен Венков от гостите заради грубо нарушение и той го хвана за ръцете, пречейки му да бръкне в джобчето си. След като видя червения картон същият футболист налетя да бие арбитъра. Вместо да укроти развилнелия се състезател, треньорът на гостите също започна да обижда съдията. В 70-ата минута Димитър Францов се измъкна и след като преодоля вратаря на „Сторгозия” покачи на 2:0. До края етърци, които не се хванаха на провокациите, пропуснаха да направят успеха си по- убедителен, а от щаба на гостите не спряха да обиждат арбитрите. Общо в мача гостите получиха 6 жълти и 1 червен картон.
“Доволен съм от играта и победата, показахме, че вървим във възходяща линия”, коментира треньорът Емил Георгиев.

“Етър 1924”: Петков, Габ. Иванов, Френцов, Назифов, Русев, Млъзев, Георгиев, Стоев, Цонев, Додуров, Калчев (Боев, Илиев, Дишев, Манев, Кръстев).

При децата мач нямаше, тъй като „Сторгозия” не доведе отбора си и „Етър 1924” записа служебен успех с 3:0.