1658723_765023560240782_8767259221455261299_o

Децата на “Етър” не можаха да надделеят над “Литекс” в дербито на върха в есенния полузесон. Мачът бе отложен от деветия кръг на подзоновата група и се игра вчера в Самоводене. До него отборите на “Литекс” и “Етър” стигнаха без нито една загубена точка, като ловчанлии бяха с по-добра голова разлика.

Първите 35 минути бяха напълно равностойни и голове в двете врати не паднаха. В 7-ата минута на второто полувреме след центриране от ъглов удар “оранжевите” успяха да поведат – 0:1. “Виолетовите” продължиха да бъдат равностоен противник, макар че на практика срещу себе си имаха сборен отбор от цялата страна. Десет минути преди края след едно центриране “Литекс” вкара втори гол и реши мача – 0:2. Така “оранжевите” станаха есенен първенец, а “Етър” ще зимува на престижното второ място.

За съжаление не така равностоен беше мачът на юношите младша възраст, където “Литекс” значително превъзхожда конкурентите си. Също в Самоводене ловчанлии се наложиха над “Етър” с 8:0.