11817167_898467776896359_3116508938403413922_n

В контролен мач, завършил преди минути, “Етър” победи “Чардафон” (Габрово) със 7:5. Мачът бе подготовка на набор 2002, който ще участва в турнира “Велинград къп 2015”.

Първото полувреме премина при равностойна игра, като първи поведоха гостите. Домакините обаче се активизираха и обърнаха резултата на 2:1. “Чардафон” отново натиснаха и до края на полувремето вече водеха с 2:3. Поради липса на достатъчно футболисти в подготвителния период отборът на гостите бе съставен от футболисти, родени 2001 и 2002, като двамата треньори бяха договорили предварително “Етър” също да се възползва от услугите на родени година по-рано футболисти.

През втората част треньорът Марин Стефанов пусна в игра нападателите Бранислав Ботев и Стоил Стефанов. Това веднага се отрази на играта и “виолетовите ” не оставиха никакъв шанс на противника, като срещата завърши при резултат 7:5 за “Етър”.

В очакване сме на обявяване и съставяне от Зоналния съвет на БФС на елитната U15, в която ще участва “Етър” (2001 г.) и предстоящите контролни срещи на отбора в подготовка за шампионата.