20464885_345008992600115_396637137_o

След като футбористите на “Етър” U17 стартираха първи от ДЮШ подготовката си за новия сезон – още на 10.07.2017 г., днес те играха контролна среща срещу “Локомотив” (ГО). На стадиона в с.Леденик “виолетовите” бяха по-класния тим и под непрестания дъжд се наложиха с 3:1.

“Болярите” откриха резултата още в 1-та минута след чудесен пас на Филип Георгиев и удар от близо на Анджело Глузов за 1:0. В 10-та минута двамата размениха ролите си и Филип Георгиев направи резултата 2:0. В тези минути домакините диктуваха темпото, а гостите разчитаха на епизодични контраатаки. При една от тях обаче защитата на “Етър” се пропука и резултата бе намален – 2:1.

През второто полувреме треньорът Марин Стефанов даде шанс на всички футболисти да се включат в мача. Гостите успяха да изравнят играта и на свой ред атакуваха опасно, като удари на техните нападатели бяха парирани от вратаря и защитници на домакините. В тази част на мача играта бе двуостра и вратаря на “Локомотив” също спаси няколко опасни удара.

Настойчивостта на “Етър” в атака даде резултат и в 65-та минута Димитър Митев навлезе на скорост в наказателното поле, където бе подкосен и съдията отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Стоил Стефанов, който хладнокръвно реализира за 3:1.

Подготовката на отбора за първенството в елитната U17 и за лагера на БФС (от 03 до 13.08.2017 г. в Сливен) продължава и за събота е насрочена нова контролна среща, между отборите на “Етър” и “Берое”.

“Етър”: Георги Недков, Юлиян Райков, Валери Радославов, Христо Кьомеров, Ерай Алков, Димитър Динев, Борислав Марков, Филип Георгиев, Кристиян Радойчев, Стоил Стефанов, Анджело Глузов /Добромир Добрев, Стефан Петров, Алекс Паунчев, Христо Анев, Веселин Савов, Теодисий Райков, Димитър Митев, Емил Георгиев, Десислав Пенев/.