IMG_4011

„Етър“ U15 направи 1:1 с ЦСКА в последния си есенен мач от елитната група. Спечелената точка им позволи да се измъкнат от последното място в класирането.

Първата част не предложи много положения, но донесе гол за гостите. В 18-ата минута вратарят Павел Колев изби топката към Давид Георгиев, който с глава я насочи в мрежата за 0:1. След почивката „виолетовите“ предприеха повече атаки и ситуациите не закъсняха. В 37-ата минута Виктор Борисов с далечен удар стреля до рамката, а малко след това пробив на Димитър Косев отдясно завърши с центриране към Мартин Христов, но след удара му последва рикошет и топката излезе в корнер.

ЦСКА можеше да реши всичко в 55-ата минута, когато при грешка в изнасянето на топката от етърци се стигна до събаряне на Илия Готурански в наказателното поле. Последва дузпа за гостите, но Самуил Барабанов нацели гредата, а после сам довкара отскочилата топка и реферът Михаел Павлов правилно не зачете попадението.

IMG_4008_cr

„Етър“ обаче продължи да натиска и първо далечен удар на Рафаел Чолаков бе уловен от вратаря. Развръзката дойде в 63-ата минута. Пак Чолаков стреля от фаул и вратарят извади в корнер, а след изпълнението му Мартин Христов с глава хлъзна технично топката в мрежата за 1:1. Точката срещу ЦСКА определено е добър финал за „виолетовите“, които напролет започват с ново домакинство срещу прекия конкурент „Звезденбург“ (Бургас).

„Етър“ U15: Павел Колев, Виктор Борисов, Даниел Генков, Димитър Косев, Иво Бижев, Мартин Христов, Невзат Помаков, Петър Петров, Рафаел Чолаков, Слави Иванов, Георги Николов (Аксел Манджиров, Венцислав Петков, Денислав Цонев, Мариян Стефанов, Симеон Иванов, Емилиян Тончев).