457326046_8286007588149536_7477717524152855465_n

Юношите на „Етър“ U15 изпуснаха победа срещу връстниците си от „Ботев“ (Пловдив) в шестия кръг на елитната група. Мачът завърши 2:2, като повече могат да съжаляват „виолетовите“, които водеха с 2:0 до почивката, а удариха и две греди.

Михаил Карашлийски откри резултата, след като напредна отляво, прати топката чак на десния фланг, откъдето тя бе центрирана и той я засече във вратата – 1:0. Малко след това пак след негов удар защитник на „Ботев“ (Пд) игра с ръка в наказателното поле и последва дузпа. От бялата точка Петър Петров бе точен за 2:0.

Етърци имаха още положения, удариха два пъти и гредите, но в средата на втората част „канарчетата“ успяха да изравнят след статични положения. След центрирания първо от корнер, а после и от фаул, Владимир Николов и Димитър Драгнев измъкнаха точката за пловдивчани. „Болярите“ изпуснаха победа срещу отбор, който бе зад тях в класирането, но запазват мястото си в средата на таблицата с 8 точки от две победи, две равенства и две загуби. В следващия кръг на 21 септември гостуват на „Академик“ (Пловдив).

„Етър“ U15: Виктор Романов, Ивайло Желязков, Владимир Георгиев, Илиас Сконидис, Михаил Минчев, Виктор Иванов, Константин Петков, Александър Тодоров, Петър Петров, Георги Лазаров, Михаил Карашлийски.