image_1726820958_89718-1
Децата на „Етър“, набор 2011 г., записаха впечатляваща победа с 3:0 като гости над ЦСКА в столицата в първи осминафинал за Купата на БФС. В тази възраст първенството е на елиминационен принцип и се води като Купа на БФС.

Рещаващият момент от мача бе в 22-ата минута, когато при атака на етърци вратарят на домакините бе принуден да избие топката с ръце извън наказателното поле. Това му донесе червен картон и се наложи да излезе полеви играч, за да влезе резервният вратар Христо Миланов.

От прекия свободен удар Антонио Великов технично прати топката в ъгъла – 0:1. При нова атака на „виолетовите“ в 30-ата минута стражът излезе неразчетено и отново Антонио Великов стреля във вратата за 0:2. Този резултат се запази чак до последната 70-а минута, когато Пресиян Николаев бе изведен и стреля покрай вратаря за крайното 0:3.

Убедителната победа обаче все още не означава класиране за четвъртфиналите, защото предстои реванш във Велико Търново. Ответният мач е на 17 октомври, четвъртък, от 13:30 ч. и играчите на Свилен Василев ще трябва да се преборят докрай за мястото си в топ 8 на България!