IMG_0639

“Етър” отстъпи на бургаския “Черноморец” с 3:1 и не можа да се класира за финала за титлата на България на Футбол 7. Драматично се разви борбата в предварителната група на “виолетовите”.

Преди последните мачове “Черноморец” имаше 6 точки, “Етър” и “Национал” по 3, а “Берое” – 0 точки. Сутринта столичани завършиха 1:1 с беройци и стана ясно, че “Етър” се нуждае от задължителна победа дори и с един гол над “Черноморец”, за да играе на финал, но при равен или загуба отива за 5-6 място.

Мачът срещу бургазлии бе много оспорван. В 10-ата минута съперникът поведе след грешка в отбраната с гол на Стефан Трайков – син на настоящия футболист на “Академик” (Свищов) и някогашен на “Етър” Стефан Трайков. Етърци опитаха всичко, за да върнат гола. Удар на Захари Атанасов от фаул мина на сантиметри от гредата, а от корнер директно Атанас Атанасов за малко да вкара както и предишния ден срещу “Берое”, но вратарят успя да спаси.

IMG_0641

“Черноморец” също атакуваше опасно и на два пъти вратарят на “Етър” се намеси чудесно. В 26-ата минута обаче след бърза контра Никола Атанасов от гостите бе изведен сам срещу вратата и направи 0:2. “Черноморец” безспорно показа, че е силен отбор. В третата част “виолетовите” опитаха да обърнат нещата и намалиха на 1:2. За събаряне на Деян Бонев бе отсъдена дузпа, която Костадин Белалиев превърна в гол. До края етърци търсеха поне изравняване, но в последната минута на мача получиха трети гол, дело на Пламен Пейчев.

Крайно класиране в групата:

1.Черноморец 7:1 9 т.

2.Национал 4:5 4 т.

3.Етър 7:7  3 т.

4.Берое 1:7  1 т.

Така от 14:00 ч. “Етър” играе за 5-6 място срещу “Дунав” (Русе). За 1-2 се срещат “Царско село” и “Черноморец”, за 3-4 играят “Ботев” (Пд) и “Национал”, а за 7-8 “Монтана” и “Берое”.