10525639_598885530228579_8814108186735614831_n

Преди мача със “Судирой”, спечелен с 4:0.

Страхотно представяне правят малките етърци, родени 2001 година, на международния турнир “All Together” в Берлин. Отбори от 54 страни спорят за трофеите на това мини световно първенство, като “Етър” е единственият български представител.

“Виолетовите”, водени от треньора Марин Стефанов, минаха триумфално през предварителната група и се класираха за осминафиналите. След победното 1:0 на старта срещу “Буючани” (Молдова), нашите разгромиха с 6:0 финландския “ЕсПа”, после удариха с 4:0 “Судирой” (Фарьорски острови) и чак в последния мач отстъпиха с 1:0 на домакините от “Динамо” (Берлин). Това обаче им бе достатъчно да завършат втори в Група F и да се класират за следващата фаза, където срещат английския “Ламбет Тайгърс”.

След двете чисти победи над молдовците и финландците, последва такава и срещу “Судирой” (Фарьорски острови), спечелена с 4:0. Възпитаниците на Марин Стефанов тотално надиграха и този противник. Въпреки пълното превъзходство на “виолетовите”, окопалите се в собствената си половина съперници опазиха вратата си суха близо 15 минути. При един пробив отляво Стоил Стефанов центрира топката отлично и Бранислав Ботев отбеляза страхотен гол с глава. През втората част картината не се промени, като “болярите” увенчаха добрата си игра с още три попадения. След самостоятелни пробиви на два пъти се разписа Кольо Станев, а четвъртия гол добави отлично играещия до този момент Николай Лазаров.

Това и на теория класира “Етър” за 1/8 финалите, като последният мач срещу домакините от “Динамо” (Берлин) само трябваше да определи точното класиране и бъдещия съперник. Мачът бе отложен от предишния ден заради проливен дъжд и се игра почти на тъмно. Великотърновци напълно надиграха и четвъртия си съперник, но злощастно загубиха с 1:0 от пресилена дузпа в края на мача.

Атаките се редяха една след друга, но вратата на домакините бе като омагьосана. Немците бяха забъркали “бетон” и топката така и не искаше да влезе в тяхната врата, а при епизодичните им минавания на центъра удари към нашата врата липсваха. В 15-ата минута капитанът Кристиян Радойчев навлезе в наказателното поле и бе съборен, като дори немските защитници спряха да играят, но реферът не отсъди дузпа. Към края на мача една грешно върната топка в защита бе открадната от немски нападател, който веднага се строполи около дъгата на наказателното поле и нищо невиждащият вече в тъмното арбитър отсъди дузпа, превърната в гол. “Този жест към домакините ги класира като трети най-добър отбор напред, но така или иначе всички (дори и организаторите) твърдят, че “Етър” е най-добре играещият отбор в групата и е изненадал всички”, коментираха от щаба на великотърновци.

Така три отбора – “Буючани” (Молдова), “Етър” и “Динамо” (Берлин), завършиха с по 9 точки с по три победи и една загуба. На първо място се озоваха молдовците с голова разлика 14:1, етърци останаха втори с 13:1,а “Динамо” е трети с 8:1.

Момчетата на треньора Марин Стефанов, които се класираха за осминафиналите: Диян Колев, Мирослав Александров, Ростислав Узунов, Николай Лазаров, Христо Кьомеров, Александър Божуранов, Димитър Динев, Бранислав Ботев, Стоил Стефанов, Кристиян Радойчев, Кольо Станев, Филип Георгиев, Мартин Пашов, Васил Качамаков, Ерай Алков, Веселин Савов, Христо Анев и Стефан Петров.

Днес от 18:10 ч. немско време етърци срещат английския “Ламбет Тайгърс” в мач за влизане сред най-добрите осем на това мини световно първенство.