IMG_5284
Футболистите на “Етър”, родени 2005 година, се класираха за полуфиналите на силния Великденски турнир в Дряново, събрал близо 500 деца от 32 клуба от страната. След трите си победи в групата възпитаниците на треньора Стефан Ангелов се класираха убедително първи и отидоха на четвъртфиналите, където срещнаха “Добруджа”.

Мачът протече оспорвано и с много здрава игра, като 60-те минути не донесоха гол в нито едната врата – 0:0. Стигна се до изпълнение на дузпи, при които “виолетовите” бяха по-точни и спечелиха с 3:2!

Така те се класираха за полуфинал, където днес от 16:00 ч. на стадион “Локомотив” в Дряново срещат състава на “Берое”.

За жалост дузпите лишиха от полуфинал другия тим на “Етър”, родени 2008 година. Момчетата на Цветан Райков също взеха три убедителни победи в групата си и завършиха първи, а на четвъртфинала срещнаха днес добре познатия “Янтра-2013” (Габрово). Мачът бе много драматичен. Габровци поведоха с 0:1, но “Етър” изравни – 1:1, след което имаше пълен превес и направо много пропуски. Двубоят обаче завърши наравно и се стигна до дузпи.

Там след изпълненията на всички играчи отново равенството бе пълно и чак при осмите дузпи “Янтра-2013” измъкна победата. Довечера малките етърци излизат от 18 ч. срещу домакините от “Локомотив” (Дряново).