Нападателят Екундайо Джайеоба най-после откри головата си сметка за “Етър”. Нигериецът се разписа за втория отбор при загубата с 1:2 от “Чавдар” (Етрополе) в елитната “А” група до 19 години. Мачът се игра вчера в Дебелец.

Юношите на “Етър” бяха подсилени с четирима играчи от мъжкия отбор – Джайеоба, Явор Генчев, Джихат Кямил и Тихомир Антонов. Срещата не започна добре за домакините, които получиха изненадващ гол. С удар от 30 метра нападател на “Чавдар” прати топката в горния ъгъл на етърската врата – 0:1. Домакините потърсиха обрат и създадоха две добри възможности, но ги пропуснаха, а в 30-ата минута получиха второ попадение.

След почивката възпитаниците на Милчо Сирмов продължиха да търсят гола и стигнаха до намаляване, след като Екундайо Джайеоба догони една отправена напред топка, надбяга защитата и вкара за 1:2. Нигериецът имаше и възможност да изравни, след като излезе сам срещу вратаря, но прати топката край вратата.

Джайеоба ще играе и за мъжкия отбор утре в турнира за купата на България срещу “Янтра”, съобщи старши треньорът на етърци Велин Кефалов. Игралите срещу “Чавдар” (Етрополе) в понеделник Джихат Кямил, Явор Генчев и Тихомир Антонов също ще бъдат в групата за мача.

Всички резултати от вчера и класирането можете да видите ТУК.