Scan_20230901 (36)

Успешни мачове направиха при гостуванията си подрастващите отбори на „Етър“ от елитните групи.

Юношите U17 на “Етър” гостуваха на “Хебър” в Пазарджик и завършиха 1:1. Домакините поведоха, но след силно второ полувреме етърци изравниха с гол на Ивайло Чапкънов с диагонален удар с левия крак.

Тимът е на 13-о място с 5 точки, в следващия кръг в събота от 12:30 ч. приема „Фратрия“ (Варна).

Юношите U16 гостуваха на “Пловдив 2015” и също завършиха реми – 0:0, като бяха на крачка от победата. В последната минута те получиха дузпа за игра с ръка, но ударът на Борислав Стоянов бе спасен. Отборът е на 11-а позиция в елита с 8 точки, а в неделя от 15:00 ч. посреща „Звезденбург“ (Бургас).

Децата на „Етър“ U15 гостуваха на “Академик” в Пловдив и отстъпиха с минималното 2:1. Домакините поведоха преди почивката, а през втората част двата тима си размениха по един гол. Отборът е на десето място с 8 точки, в неделя от 13:00 ч. приема бургаския „Звезденбург“, който е с абсолютно същия актив.