Детският тим на „Етър”, набор 1998/99 г. отпадна на четвъртфиталите в турнира за купата на БФС. Момчетата на треньора Стефан Ангелов влязоха в топ 8 на България, което се оказаха и реалните им сили. В мача на стадион „Ивайло” срещу „Славия”, който можеше да им отвори пътя към медалите, „виолетовите” загубиха с 0:6.

Впрочем, резултатът не бива да учедва и дори прави чест на малките етърци, че се държаха равностойно почти до края на първата част.

Връстниците им в „Славия” се готвят при изключителни условия – разполагат с 4 изкуствени терена, прави се сериозна селекция, дойдоха за мача с клубния автобус на „Славия”, облечени в клубни шуби, със зимни игрови екипи… Въобще в столичния тим от много години се залага здраво на грижата за ДЮШ и това дава резултати.

Мачът се запази без голове чак до две минути преди почивката (играе се по 35 минути на полувреме). Тогава Ангел Александров успя да открие за гостите и те се оттеглиха с гол аванс. В самото начало на втората част след разбъркване Йордан Попов удвои. „Белите” натистаха здраво и в 47-ата минута Попов с техничен удар в ъгъла вкара за 0:3. Вратарят на „Етър” Мартин Христов спаси удар на откъснал се нападател, но последваха още голове. Докато играч на „Етър” лежеше контузен на тревата, последва атака на „Славия” и Йордан Попов бе изведен  и от самата голлиния вкара за 0:4. До края Симеон Христов и Любомир Николов добавиха по още един гол – 0:6. „Етър” можеше да вкара и почетен гол, като получи правото на дузпа, но от бялата точка Александър Гатев пропусна.

Независимо от всичко момчетата на „Етър” заслужават поздравления, че стигнаха до тази фаза на турнира в тяхната възраст.