IMG_0623

Четвърто и пето място взеха двата великотърновски отбора “Болярчета” и “Етър” на националните финали на Футбол 5 в Трявна. На “Болярчета”, които започнаха с две победи в групата, им стигаше дори реми в третия мач с “Орлета” Пазарджик, но за съжаление те отстъпиха с 3:1. Още в 8-ата минута съперникът поведе, а “Болярчета” се втурнаха напред да изравняват. Няколко техни удара бяха спасени от вратаря на съперника, който залагаше предимно на контри. При една от тях в самия край на втората част стана 0:2. И в третата част великотъровци не се отказаха и малко преди края Ради Найденов намали на 1:2 и върна надеждите, но в последната минута “Орлетата” вкараха и трети гол.

IMG_0622

Така “Болярчета” завършиха втори в групата си и играха за 3-4 място срещу “Ботев” Пловдив. Съперникът разиграваше по-добре топката и в първата част поведе с 1:0, а после наниза още три гола за 4:0. Отново вратарят Богомил Александров излезе да играе напред. Ради Найденов намали на 4:1, а директно от фаул Богомил Александров оформи крайното 4:2. Четвъртото място в България е много добро постижение за възпитаниците на Николай Колев, Десислав Божков и Цветелин Георгиев.

IMG_0616

“Етър” с една победа и две загуби /8:0 над “Монтана”, 1:3 от “Ботев” Пд и 0:4 от “Червено знаме” Царско село/ очаквано завърши трети в другата група и отиде на мач за 5-6 място срещу “Нефтохимик”.

Срещата с бургазлии бе много интересна и оспорвана, двата отбора играха с настроение и имаха възможности. “Етър” обаче стигна до победата с 1:0. При една атака отляво на Теодор Райков той центрира остро пред вратата и защитник на бургазлии си вкара автогол. Това се оказа и единственият гол в мача. Така “виолетовите” станаха пети на националните финали.