236427523_534630477822867_8392346769397576823_n

Силен бе стартът в новия сезон за юношите на “Етър” в елитните U15 и U17 групи. Победа с 5:2 като гости записаха 15-годишните “боляри”. Възпитаниците на Стефан Николов спечелиха гостуването на „Локомотив“ в София, като мачът се игра на изкуствения терен в кв. „Надежда“. Хеттрик записа Радослав Найденов, два гола вкара Теодор Райков.

Домакините поведоха с 1:0, но полувремето приключи при 1:3 за гостите от Велико Търново. От дузпа, отсъдена за игра с ръка, Теодор Райков изравни резултата, а след контра Радослав Найденов покачи на 1:2. Малко по-късно Теодор Райков бе точен за 1:3. Далечен удар и последвала добавка върна локомотивци в мача за 2:3 в 40-ата минута. В 58-ата Ради Найденов покачи на 2:4 след центриране отдясно, а в 65-ата той оформи крайното 2:5 с удар извън границата на наказателното поле.

Юношите младша възраст на “Етър” пък завършиха наравно 0:0 като гости на „Спартак“ във Варна. Срещата на „Спорт палас“ бе белязана от битка и борба, като пред двете врати почти нямаше положения. След последния съдийски сигнал червен картон получи Васил Тошев от етърци. Двата отбора на “Етър” след седмица в първото си домакинство за сезона приемат връстниците си от “Славия”.