13177059_1035863893156746_171567071132710962_n

В среща от 16-ия кръг в елитната U15 група “Етър” не срещна трудности при гостуването си на “Янтра” (Габрово) и постигна убедителна победа с 9:1.

В другите срещи “Монтана” победи “Ботев” (Вр) с 2:1, а “Спартак” надигра „Бдин” с 3:0. В класирането води “Литекс” с 38 т., пред “Етър” с 35 т., “Монтана” с 29 т. и др., като това на практика са трите отбора, които два кръга преди края са сигурни участници сред 16-те най-добри отбора на републиканските финали.

Още в началото на срещата “болярите” упражниха натиск, като треньорът Марин Стефанов бе заложил на изцяло променен състав, давайки шанс да се изявят футболисти, който по-рядко влизат в игра. След няколко пропуска пред вратата на домакините, логичното се случи в 16-та минута, когато Стоил Стефанов изведе великолепно Бранислав Ботев срещу вратаря и той с топовен удар се опита да скъса мрежата за 0:1. Същото упражнение повториха двамата три минути по-късно, вратарят обаче успя с невероятен плонж да парира удара, но притичалият Христо Анев вкара отблизо за 0:2. Отново Бранислав Ботев покачи на 0:3 в 23-та минута, като с чудесен прехвърлящ удар матира вратаря на “Янтра”. Домакините върнаха един гол в 31-та минута след грешка на вратаря на гостите и на почивката футболистите се оттеглиха при резултат 1:3.

13178001_1035864156490053_4106951103040053607_n

През втората част “виолетовите” отново доминираха на терена, като влезлите като резерви футболисти раздвижиха играта в нападение и резултатът не закъсня. В 45-та минута за спъване на Кольо Станев в наказателното поле съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Ерай Алков и не сгреши за 1:4. В 51-та минута Христо Анев отбеляза за 1:5, а буквално в рамките на следващите 11-12 минути етърци отбелязаха нови четири гола. Първо Светослав Козарев се пребори за една топка в наказателното поле и направи резултата 1:6, а малко по-късно Даниел Кънчев покачи на 1:7. Последва “рецитал” на Кольо Станев и след два безпогрешни негови удара съдията свири края на мача при 1:9 за “Етър”.

“Етър”: Георги Недков (Стефан Петров), Алекс Паунчев (Даниел Кънчев), Стоил Стефанов, Христо Кьомеров (Николай Лазаров), Ерай Алков (Светослав Козарев), Александър Божуранов, Кристиян Радойчев, Христо Анев (Веселин Савов), Филип Георгиев, Бранислав Ботев (Кольо Станев), Ростислав Узунов.