12952918_946891828761279_737573571_o
В среща от 12-и кръг в елитната U15 група “Етър” очаквано победи обединения тим на “Бдин” от Видин с 5:2. “Болярите” започнаха активно срещата и през първото полувреме държаха инициативата в свои ръце, но мерникът им изневеряваше и ударите минаваха покрай вратата. В 10-ата минута обаче един силен удар от около 20 метра на Елхан Али направи вратаря на гостите безпомощен – 1:0.

Атаките на домакините продължиха и в 16-ата минута Бранислав Ботев изведе чудесно в коридор Стоил Стефанов, който стреля от движение, но топката срещна напречната греда. Пет минути по-късно Кольо Станев получи хубав пас от Николай Лазаров, освободи се от персоналния си защитник и с точен удар в долния десен ъгъл направи резултата 2:0.

В 31-ата минута, след като Стоил Стефанов финтира двама защитници, бе подкосен на линията на наказателното поле и Николай Лазаров изпълни по блестящ начин пряк свободния удар, като през куп от играчи промуши топката в мрежата на гостите за 3:0. Три минути по-късно резултатът набъбна на 4:0, след като Даниел Кънчев се бе пласирал най-добре при едно центриране на Бранислав Ботев и с глава вкара топката под плонжа на вратаря на”Бдин”.

12970316_946891768761285_1422182922_o

В началото на второто полувреме гостите, които до момента нямаха удари към вратата, се възползваха от неразбирателство в защитата на домакините и намалиха резултата на 4:1. “Виолетовите” реагираха веднага и в 43-ата минута Светослав Козарев отблизо наказа гостите за 5:1. В следващите минути треньорът Марин Стефанов даде шанс на всички играчи в отбора да се докажат на терена. Упоритостта на гостите даде резултат и в последната 70-та минута на мача те отбелязаха втори гол за крайното 5:2.

“Етър”: Стефан Петров, Елхан Али, Валери Стоянов (Христо Кьомеров), Николай Лазаров (Филип Георгиев), Ерай Алков (Ростислав Узунов), Даниел Кънчев, Димитър Динев (Александър Божуранов), Христо Анев (Светослав Козарев), Кольо Станев, Бранислав Ботев (Кристиян Радойчев), Стоил Стефанов.