11222835_995454807144049_7930048279419325841_o

Категоричен лидер в първенството на Футбол 7 станаха малките футболисти на “Етър”, набор 2005 година, с треньор Стефан Ангелов. В последния си мач от седмия есенен кръг те гостуваха на “Локомотив” в Горна Оряховица и разбиха “железничарите” с убедителното 5:0. Два гола за победата заби Костадин Белалиев, а по един добавиха Деян Бонев, Атанас Атанасов и Димитър Колев.

Това бе и седмата победа от 7 мача на възпитаниците на Стефан Ангелов, които финишираха в есенния полусезон с пълен актив от 21 точки. Тимът е с най-резултатно нападение – вкарал е 42 гола, и с най-добри защита и вратар, допуснали едва 6 попадения. Далеч зад тях е вторият “Янтра 1919” (Габрово) с 15 точки. Горнооряховският “Локомотив” е четвърти, великотърновският “Алекс ОК”, чиито състезатели са с година по-малки, е пети. Седми е свищовският “Академик”.

Важен успех като гост на “Локомотив” (ГО) грабна и “Етър” на Футбол 9. Родените през 2004 година момчета спечелиха с 1:0. Единственият гол в мача падна още преди почивката, когато след центриране от ъглъв удар последва разбъркване и Захари Атанасов прати топката в мрежата – 0:1. След почивката играта бе равностойна и двата отбора имаха шансове, но нови голове не паднаха.

Набор 2004 г., чийто треньор отново е Стефан Ангелов, също се движи чудесно в първенството. “Виолетовите” завършиха есенния полусезон на второ място, само на точка след “Янтра” (Габрово). Решаваща се оказа загубата от габровци с 3:2 още в първия кръг, но после етърци натрупаха 6 поредни победи. Така те имат 18 т., а габровци – 19, като битката напролет тепърва предстои.

Етърци са вкарали най-много голове – 27, защитата и вратарят им също са най-добри, допуснали са едва 6 попадения. Воденият от Стефан Николов втори отбор на “Етър” под името “Алекс ОК” също се представя на ниво и е трети в есенното класиране с 4 победи, едно реми и 2 загуби.