10982902_874793535930450_2737675787192782721_o

Добро представяне направиха младите футболисти на “Етър”, набор 2001 г., на международния туртир “Juniors Izida Cup 2015″ в Албена. След първите две загуби момчетата на треньора Марин Стефанов направиха 3:3 срещу именития “Стяуа” (Букурещ), като водеха на румънците с 3:1, но съперникът измъкна с късмет равенството.

В мача за 7-8 място етръци разбиха с 6:0 румънския “Атомик бойс” и заеха седмо място от 12 отбора. Срещата премина изцяло под диктовката на “болярите”, като те изтърваха да вкарат поне още толкова гола. Още в 3-ата минута сам срещу вратаря бе изведен Радостин Стоилов, но ударът му бе париран от вратаря. В 9-ата минута идентично положение, само че от ляво пропусна Бранислав Ботев, който би силно покрай вратата. Нови чисти положения имаше в следващите минути пред двамата ни нападатели, но топката така и не влизаше в мрежата.

В 29-ата минута Кольо Станев пое топката в половината на румънците, финтира трима от тях и с техничен удар отбеляза първия гол. През втората част играта се водеше изцяло в половината на противника и головете не закъсняха. Първо Бранислав Ботев се разписа, след като засече едно центриране и отново Кольо Станев със серия от финтове премина защитата на “Атомик бойс” и разстреля вратаря за 3:0. Последва силно включване на Николай Лазаров, които с мощен удар опъна противниковата мрежа. Пак той, но този път от пряк свободен удар отбеляза за 5:0. Точка в спора сложи Христо Анев, който след чудесно извеждащо подаване направи резултата 6:0 за “Етър”.

В този силен турнир треньорът Марин Стефанов разчиташе на следните футболисти: Стефан Петров, Ростислав Узунов, Николай Лазаров, Стоил Стефанов, Ерай Алков, Кристиян Радойчев, Димитър Динев, Бранислав Ботев, Радостин Стоилов, Кольо Станев, Алекс Паунчев, Даниел Кънчев, Светльо Козарев, Веселин Савов, Христо Кьомеров, Мартин Пашов, Алекс Божуранов, Христо Анев, Мирослав Александров и Анжело Глузов.