11040854_856586181084519_4391761843272924826_o

Отлично представяне записаха футболистите на “Етър”, набор 2001 година, с треньор Марин Стефанов, които спечелиха безапелационно съпровождащия турнир “Проспорт В. Търново къп” в своята възраст. Надпреварата при тях също както основния турнир, бе с международно участие.

Етърци разбиха днес в решаващия мач за титлата сръбския “Коперникус” (Ниш) с 4:1, като и четирите гола на стадиона в Ресен вкара Бранислав Ботев. Нападателят откри резултата още в 10-ата минута, но малко преди почивката съперникът от Ниш изравни – 1:1.

Десетина минути след почивката Бранислав Ботев вкара и втори гол, а после до средата на втората част добави още две попадения.

Така “виолетовите” завършват надпреварата с 4 победи и в четирите си срещи, като нанизаха 17 гола и получиха само 2, и независимо от изхода на утрешните мачове “Коперникус” – “Литекс” и “Янтра” – ДФК “Видин” са недостижими на първото място с 12 точки.

Тържественото им награждаване е утре от 13:40 ч. на стадион “Ивайло”, когато ще получат наградите си победителите в основния турнир (2000 г.) и двата съпровождащи (2001 и 2003 г.).