11261700_855875651155572_3540793714619594252_n

Два от трите отбора на “Етър” продължават да водят в класирането в своята възраст (2001 и 2003 г.) и след втория ден на Международния турнир “Проспорт В. Търново къп”.

При набор 2000 г. в изключително интересен мач Ливърпул (2001 г.) и Славия не успяха да се победят, след като завършиха при 2:2 във втория си мач при родени след 1 януари 2000 година от турнира Проспорт-Велико Търново Къп. “Белите” определено могат да съжаляват за това реми, след като имаха два гола аванс, но буквално в последната секунда “мърсисайдци” изравниха.

Пиер Пиеров във 2-ата минута и Кристиян Димитров в 33-ата дадоха комфортен аванс на столичани. Напористата игра на година по-младите ливърпулци обаче доведе до така желания резултат. Първо Къртис Джоунс намали на 1:2 от дузпа, а буквално в последния момент от мача Дилан Флетчър бе най-съобразителен след центриране от фаул отляво и разбъркване на втора греда.

И в тази среща вратарят на английския гранд Алекс Суиндал направи отлични намеси, но и Майкъл Матев, и Ивайло Василев също демонстрираха блестящи рефлекси в отделни моменти от двубоя. Ливърпул пък изпусна и дузпа преди почивката, след като ударът на Абди Шраф бе париран.

В другите две срещи от тази възрастова група ЦСКА се наложи със 7:1 над също по традиция година по-малките Янтра (Габрово). С хеттрик се отличи Радослав Илиев, а гол от дузпа пък отбеляза вратарят Драгомир Захаринов. Литекс пък от своя страна победи с 3:0 Етър.

При родените 2001 сръбският Коперникус от Ниш спечели с 3:2 срещу Янтра (Габрово), след като габровци поведоха с ранен гол на Емил Галинов след два само четири минути. Етър пък вкара шест гола на ДФК Видин. С по два гола в тази среща се отличиха Бранислав Ботев, Радостин Стоилов и Николай Лазаров.

При най-малките – 2003 година, в Шемшево Етър също вкара шест гола във вратата на ДФК Видин, въпреки че търновци получиха първи гол в срещата – 6:1. В ранния мач Палас от Рудозем се наложи с 4:1 над Янтра (Габрово).

РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНИЯ В ОТДЕЛНИТЕ ВЪЗРАСТИ

Родени след 1 януари 2000 година
Ливърпул – Славия 2:2
0:1 Пиер Петров (2), 0:2 Кристиян Димитров (33), 1:2 Къртис Джоунс (42), 2:2 Дилан Флетчър (60)

ЦСКА – Янтра 7:1
1:0 Радослав Илиев (17), 2:0 Валентин Антов (27), 3:0 Радослав Илиев (29), 3:1 Стефан Йорданов (30-д), 4:1 Валентин Антов (32), 5:1 Радослав Илиев (40), 6:1 Драгомир Захаринов (44-д), 7:1 Жулиан Манолов (51).

Литекс – Етър 3:0
1:0 Борислав Будинов (29), 2:0 Преслав Станчев (36), 3:0 Александър Иванов (47)

Етър – ДФК Видин 6:0
1:0 Бранислав Ботев (37), 2:0 Бранислав Ботев (41), 3:0 Радостин Стоилов (43), 4:0 Николай Лазаров (52), 5:0 Николай Лазаров (56), 6:0 Радостин Стоилов (57).

Коперникус – Янтра 3:2
0:1 Емил Галинов (4), 1:1 Стефан Митрович (19), 2:1 Урош Йованович (36), 3:1 Стефан Митрович (39), 3:2 Християн Радославов (59).

Палас Рудозем – Янтра Габрово 4:1
1:0 Ивайло Боюклиев (5), 2:0 Тефик Баки (9), 3:0 Янис Дерменджиев (18), 4:0 Енес Карамбиков (27), 4:1 Тихомир Петков (37)

Етър – ДФК Видин 6:1
0:1 Николай Василев (7), 1:1 Виктор Василев (12), 2:1 Венелин Тодоров (17-авт.), 3:1 Ивелин Петков (27), 4:1 Иван Славов (39), 5:1 Александър Краев (41), 6:1 Никола Николов (43)