С категорична победа с 5:0 стартираха в новото първенство юношите старша възраст на “Етър В. Търново”. Възпитаниците на треньора Борислав Евтимов надделяха над ОФК “Павликени” и напълно повториха резултата от мача неотдавна между мъжките отбори на двата клуба.

Двубоят в Самоводене премина на една врата. Преди почивката “виолетовите” вкараха само един гол и направиха куп пропуски, като за това заслуга имаше и вратарят на гостите Иван Велков, спасил доста удари.

Алиш Хаджимустафа имаше триково изпълнение след подаване на Калоян Калчев. После пък Захари Захариев се откъсна, но вратарят го изпревари. 40-метров пас на Михаел Павлов изведе на фланга Христо Стоев, който подаде към Цецо Додуров, който стреля до гредата. Последва пробив на Димитър Цонев и пас към Хаджимустафа, но Велков отново се намеси сигурно.

Защитата на гостите бе матирана чак в 40-ата минута, когато Захариев центрира от аутлинията и Хаджимустафа с глава изпрати топката в мрежата за 1:0. След това павликенчани рухнаха. В 49-ата минута Захариев проби и удвои резултата с плътен удар. Веднага след това Калоян Калчев покачи на 3:0, след като получи топката в коридор от Захариев. До края два гола наниза Цветомир Додуров, използвайки пасове на Захариев и Цонев за крайното 5:0.

В първия кръг при старшата възраст се игра само още един двубой. Свищовският “Академик” и “Локо” (ГО) завършиха наравно 0:0. Срещите “Спартак” (Пл) – “Янтра”, “Ситомир” – “Трявна” и “Левски” – “Чавдар” (Троян) бяха отложени, а по програма ФК “Етър” почиваше.