Поредната си убедителна победа в зоновата група “А” постигна старшата възраст на “Етър 1924”, водена от треньора Борислав Евтимов. Този път съперник на “виолетовите” на стадиона в Дебелец бе съставът на “Янтра” (Габрово), който бе разбит с 3:0, а резултатът можеше да бъде и доста по-голям.

Първата част бе по-равностойна и гостите инкасираха само едно попадение. В 15-ата минута Винелин Петков изпълни фаул отдясно, вратарят на гостите изпусна топката и за Христо Пенев не остана нищо друго, освен да я насочи в мрежата – 1:0. До почивката по още една възможност имаха Иван Мариянов и отново Христо Пенев.

Веднага след началото на втората част Пенев проби по десния фланг и намери току що влезлия в игра Светослав Йорданов, който с глава засече топката за 2:0. Третото попадение бе дело на Иван Мариянов, който бе чудесно намерен в центъра, надбяга защитата на гостите и мушна топката покрай плонжа на вратаря – 3:0. После и двамата вратари спасиха по едно положение, като това на етърци дойде след чудесна триходова комбинация. До края “виолетовите” имаха пълно надмощие, а веднъж и гредата помогна на габровци след отлично извеждащо подаване и удар в десния страничен стълб.

Така етърци с 10 победи и 1 реми продължават да водят убедително в класирането с 31 точки кръг преди края на есента. В последния си мач утре “Етър 1924” гостува от 14:00 ч. на “Чавдар” в Бяла Слатина.

“Локо” (ГО) с ценна победа в Монтана

Ценна победа като гост в Монтана записаха юношите старша възраст на „Локомотив” (ГО). “Железничарите” се наложиха в директен сблъсък за второто място в групата с 1:0 срещу местния тим.

Гостите успяха да наложат волята си в края на мача, когато след едно центриране Пламен Василев с глава успя да наниже победното попадение в 83-ата минута. Отлични прояви за успеха имаха още вратарят Пламен Христанов и Милен Савов.

Така „Локомотив” има вече точка повече от „Монтана” в борбата за второто място. Възпитаниците на треньора Васил Василев със сигурност ще зимуват на второто място, ако на 24 ноември вземат домакинския мач срещу „Белите орли” на градския стадион в Горна Оряховица.

Всички резултати от 11-ия кръг: Етър 1924 – Янтра 3:0, Локомотим (Мз) – Чавдар (БСл) 11:3, Белите орли – Бдин 2:5, Монтана – Локомотив (ГО) 0:1.