Юношите старша възраст на „Етър- 1924” победиха с 1:0 втория в класирането „Локомотив” (Горна Оряховица) и си осигуриха първото място в класирането, след първата 1/3 от шампионата, който през този сезон ще протече в три части.

Воденият от Борислав Евтимов тим има четири точки преднина пред ФК „Монтана” и шест пред „железничарите”. Дербито за върха се проведе в Самоводене, където обаче двама футболисти на гостите се контузиха. Преди почивката техен състезател се удари лошо в циментовия бюрдюр, а след нея друг изкълчи глезен на наравния терен.

Първото полувреме бе равностойно каго първи локомотивци имаха шанс. Денис Дъртаков проби между двамата централни защитници на „виолетовите”, но вратарят Дидо Минев внимаваше и излезе навреме. За етърци удари отправиха Ахмед, Пенев и Мариянов.

След почивката в игра за великотърновци влязоха Кадир Мустафов и Светльо Йорданов, които изостриха атаката. В 61- ата минута първият проби и подаде на Христо Пенев, който отбеляза победния гол. До края етърци натискаха, а горнооряховци отговаряха с контри, но повече голове не паднаха.