Сн.: pfclitex.com

Юношите старша възраст на „Литекс” победиха без никакви проблеми „Етър 1924” с 4:0 в мач от Елитната група U-19. Така ловчанлии продължават да са убедителен лидер, а „виолетовите” остават на последното място, с пет точки по-малко от 17-ия „Локо” (Пд).

Треньорът на ловчанлии Николай Димитров заяви за клубния сайт след срещата: „Играхме добре. Освен четирите гола имахме възможност да вкараме поне още толкова. Не позволихме на „Етър” дори да отправи удар към нашата врата. Но този отбор не е мерило за нашата класа. Предстоят два тежки мача със „Сливен” и „Добруджа”, които трябва да спечелим“.

„Литекс” стигна до победата след две попадения на Димитър Георгиев през първата част и по едно на Ангел Каишев и Симеон Славчев след почивката. В следващия кръг „Етър 1924” приема седмия „Добруджа”, като срещата е на 9 май от 16:30 ч.

Всички резултати и актуалното класиране можете да видите тук.